Dekoracje

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dekoracji.

Dekoracje weselne - interesujące fakty i porady

Dekoracje weselne stanowią specyficzną formę aranżacji, obejmującą wiele elementów. To duże przedsięwzięcie, dlatego warto zlecić je profesjonalistom.

Dekoracje weselne przygotowywane są na jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Z tego też powodu to duże przedsięwzięcie. Udekorowania wymaga bowiem wiele elementów, które w sumie stworzą niepowtarzalny klimat ślubu i wesela.

Dekoracje na wesele wykonać można na wiele sposobów – jedynym ograniczeniem są tu pomysłowość oraz budżet, jaki możemy przeznaczyć na aranżację ślubną. Składają się na nią przede wszystkim: dekoracja sali weselnej, kościoła i auta weselnego. Nie da się ukryć, że najwięcej „zachodu” wymaga przygotowanie lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie.

Dekoracja sali na wesele

Dekoracje sali obejmują dwa etapy. Pierwszym jest przystrojenie pomieszczenia, w którym odbywają się tańce. Drugim - ozdabianie stołu weselnego.

Tradycją jest to, że dekoracje sal weselnych są utrzymane w kolorystyce bieli. Jednak coraz częściej zdarzają się ozdoby stołów i pomieszczenia z barwnymi akcentami, nawiązującymi do kolorowych elementów stroju pary młodej.

Dekoracja stołów weselnych zwykle leży w gestii właściciela sali. Jednakże bardzo często państwo młodzi mają zupełnie inną koncepcję, dlatego sami podejmują ich przystrojenia. Stoły zwykle przybiera się kwiatami połączonymi z elementami symbolizującymi ślub (gołąbki, obrączki, szarfy).

Nieco inaczej wygląda dekoracja sal. Tutaj dominują przede wszystkim balony, wstążki i konfetti.

Pozostałe dekoracje ślubne

Projektując dekoracje na wesele, nie można też zapominać o dodatkowych detalach, które w całości stworzą niepowtarzalny klimat.

Poza dekoracjami pomieszczeń, w których odbędzie się przyjęcie, zaaranżować trzeba również kościół oraz samochód. Ozdobienie pojazdu weselnego można zlecić firmie, z której wynajmujemy auto lub firmie, która przygotowuje nam aranżację weselną. Dekoracje samochodów wykonują również kwiaciarnie, z których zamawia się wiązanki dla panny młodej i świadkowej. Samochód ślubny można również ozdobić we własnym zakresie, wykorzystując nie tylko kwiaty i niewielkie bukieciki, ale również szarfy i figurki.

Warto też pamiętać o drobnych elementach dekoracyjnych, chociażby na butelki z alkoholem.