Dekoracje

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat dekoracji.

Dekoracje Wielkanocne - interesujące fakty i porady

Dekoracje wielkanocne mają swoją symbolikę, dlatego nie może ich zabraknąć. Choć w sklepach dostępne są gotowe ozdoby, warto zdecydować się na ich własnoręczne wykonanie.

Święta Wielkanocne to czas jajek, kurczaczków i baranków. Czas, w którym chętnie, podobnie jak w przypadku Bożego Narodzenia, oddajemy się dekorowaniu naszych domów.

Ozdoby wielkanocne to feeria barw na pisankach oraz puszyste kurczaczki i słodkie baranki z cukru, które uwielbiają dzieci.

Dekoracje na Wielkanoc to nie tylko dbanie o to, by przez okres świąt nasz dom wyglądał niecodziennie. To przede wszystkim nawiązywanie do istotnej symboliki Świąt Wielkanocnych. Ozdoby nie są nigdy dziełem przypadku. I choć zmieniają się trendy i formy, świąteczne dekoracje zawsze obejmują te same elementy.

Najważniejsze dekoracje na Wielkanoc

Wśród najistotniejszych wielkanocnych ozdób można wyróżnić jajko - symbol życia. Stanowi ono niezbędny element w każdym koszyczku, jak i dekorację na świąteczny stół. To z jajek wykonuje się pisanki. Maluje się lub wydrapuje na nich wzory. Jest to doskonały sposób na spędzenie poranka Wielkiej Soboty w rodzinnym gronie. Choć mamy coraz mniej czasu, na malowanie pisanek zawsze go znajdujemy.

Kolejnym ważnym elementem są wielkanocne ozdoby stołu. Nie jest to tylko obrus, ale również dekoracje potraw, które z reguły zależą od inwencji gospodyni. Jeżeli brakuje pomysłów, wystarczy zadbać o to, by na talerzu znalazły się ładnie ułożone produkty, ozdobione listkiem mięty lub bazylii oraz jajeczkami i kurczaczkami.

Współczesna Wielkanoc to nie tylko dekoracje na stół, ale również ozdoby domu. Mieszkanie zwykle przyozdabiamy papierowymi jajkami oraz wizerunkami kurczaków i zajączków. Można też wykonać dekoracje z masy solnej – zwłaszcza, jeśli mamy dzieci, które chętnie będą w tym uczestniczyć. O tym, jak zrobić wielkanocne dekoracje z masy solnej, można dowiedzieć się z Internetu. Na wielu stronach dostępne są takie informacje.

Nie można zapominać również o tym, że - poza dekoracjami stołu wielkanocnego i innymi elementami wystroju domu na czas świąt - do przybrania pozostaje jeszcze koszyczek. Ozdabianie to najczęściej nic innego, jak wpinanie bukszpanu czy zielonych gałązek bazi. Nieodzownym elementem jest również śnieżnobiała serwetka, którą przykrywa się wierzch koszyczka.

Ozdoby i dekoracje wielkanocne można zakupić w wielu sklepach, również supermarketach. Warto jednak pokusić się o własnoręcznie ich przygotowanie, korzystając z elementów dostępnych w punktach papierniczych oraz sklepach dla plastyków. Takie dekoracje zawsze będą najpiękniejsze.